Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
8:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Náš Facebook
 1. Úvod
 2. NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY
 3. Zavěšení hacky
Zavěšení hacky

 

Jak a kam lza zavěsit hačku

Závěsnou houpačku - hačku je možné zavěsit vícero způsoby. Zde jsou seřazeny dle průměrné finanční náročnosti. Jsou primárně myšleny na hacku pro miminka do 1 roku, na batolecí hačku některé použít nejdou, protože je velká a drncala by o zem ;).

na schody (či volný stropní trám, pevnou větev stromu...) - pokud máte v bytě dřevěné schody s jednotlivými stupni, lze kolem jednoho stupně uvázat smyčku z pevného lana či popruhu a do něj karabinou zavěsit hačku. Obdobně u trámu (pokud kolem trámu nejde dát lano, ale je dost pevný, lze do něj zašroubovat očko s vrutem, popř očko se 4 vruty). Stejný způsob zavěšení lze uplatnit na zahraděna větvi stromu či trámu altánu. Kus lana se sežene v železářství, hobbymarketu, sportu či u nás.

očko ve stropě - pokud máte pevný bytelný strop, lze do něj vyvrtat díru, zapustit hmoždinku a našroubovat očko, do kterého se zavěsí karabina s hackou. Varianta vhodná zvlášť do paneláku, tam jsou pevné panelové stropy, vyvrtání díry zvládne s příklepovou vrtačkou každý. Nevhodné do sádrokartonového či rákosového stropu! O vhodném typu očka a hmoždinky se můžete poradit v místě jejich nákupu. Pokud je očko příliš vysoko, lze připnout karabinou řetěz/smyčku pevného lana vhodné délky a až do něj zavěsit karabinu s hackou. Pokud máte pochybnost, zda je hmoždinka a očko pro Váš strop dostatečně pevná, zvažte upevnění očka a hmoždinky ve stropě tzv. chemickou kotvou. Očko a hmoždinky prodávají v železářství či hobbymarketu, nebo i v naší nabídce.

Bytelnější variantou je stropní očko na závěsná křesla ukotvené více vruty. Nosnost mívají obvykle výrazně nad 100 kg. Levně se sežene například v IKEA (ekorre). Podobnou variantou jsou závěsy na boxovací pytle, které mají často upevnění do stropu čtyřmi šrouby, seženete je ve specializovanějších sportovních potřebách či na internetu.

Očko ve futrech (zárubni dveří) - v některých domácnostech, kde není nosný strop lze navrtat očko do zárubní dveří. Nevýhodou je omezení průchodnosti dveří. Také lze očko našroubovat do dřevěného stropního trámu nebo do zdi nad dveře.

mezidveřní hrazda -Zavěšení hačky do dveří není optimálním řešením, nejen že omezuje průchodnost dveří, ale i hrozí odření látky v místě případného pravidelného dotyku s dveřmi či jejich rámem a je třeba to hlídat. Do zárubní (futer) se obvykle upevňuje šrouby. NEZAVĚŠUJTE hačku na hrazdu, která je ve dveřích pouze rozepřena, bez fixování dle pokynů výrobce, v případě sesmeknutí hrazdy by hrozil nejen pád miminka na zem, ale i jeho zranění padající tyčí!!! Toto řešení je spíš na hačku pro miminka, batolecí velikost může drncat o zem a u užších dveří se dřít zboku o futra. Nejlépe se shání sportovních potřebách či na internetu, i v naší nabídce.

door clamp je systém zaháknutí za obložkové zárubně - tj. futra musí být nahoře výrazně širší než zeď. Bez vrtání, možno přenášet. Před vložením dítěte do hacky se vždy ujistěte, že je svorka na obou stranách řádně nasazena! Nehodí se na batolecí hačku, je moc nízko. Svorku seženete na internetu.

ocelové lanko natažené přes pokoj od stěny ke stěně vysoko u stropu. Karabina hačky se cvakne na něj. Podobně lze lanko vést od stěny ke stěně přes roh, nebo do rohu pod stropem instalovat trám či tyč přimontované ke stěně.

závěs na boxovací pytel na stěnu - máte-li například rákosové stropy nebo podhledy na něž nejde bezpečně zavěsit hačku, je další možností ukotvit závěs do stěny. Tyto držáky mají tvar L (šibenice) a na konci očko pro zavěšení karabiny. Je ale nutné volit držák s tak dlouhým ramenem, aby se hacka při houpání nedotýkala zdi. Seženete je ve specializovanějších sportovních potřebách či na internetu,  i v naší nabídce.

cestovní trojnožka - jako cestovní stojan můž posloužit i tato kovová trojnožka, která má popruhy proti rozjetí nožiček. U trojnožky je naprosto nezbytné, aby bylo vše řádně a pečlivě smontováno a nožičky zajištěny lankem proti rozjetí. Je třeba dávat pozor, aby o lanko mezi nožičkama trojnožky nikdo nezakopnul. Nízká výška navíc umožňuje pouze zavěšení hacky pro miminka. Není určena ke každodennímu použití. Máme k zapůjčení.

stojan na hačku - mívali jsme v nabídce dřevěný stojan, ale nyní bohužel nemáme výrobce. Ale můžete zkusit oslovit šikovného truhláře ve svém okolí. Výška cca 2m.

stojan na závěsné křeslo - v některých kamenných či internetových prodejnách nábytku mívají rámy na závěsná křesla, je třeba vybrat dostatečně vysoký, aby hacka nedrhla dnem o zem ( u mminkovské cca 180 cm, u batolecí 2m)

 

 

zavěšení na schodymezidveřní hrazda

 

závěs na stěnuočko ve stropě

Všeobecná rada: pokud hledáte tipy na internetu, pátrejte po způsobech zavěšení nejen haček, ale i závěsných křesel či boxovacích pytlů :). Vše nejdříve zkuste řádně zatížit a zkontolujte pevnost, než zavěsíte hacku s dítětem! Nedoporučujeme přidělávat kalýkoli držák k nábytku, např. skříň se může převrátit a dítě vážně zranit!

Jak se hačka zavěšuje?

pokud jste hacku například prali a nepamatujete si, jak ji sestavit zpátky, zde je krátký návod:

 

 • Povlékněte rozpěrnou tyč do obalu.
 • Vložte obalenou tyč do tunelu (pokud je ze slabší látky, patrně k ní byly kousky karimatky, které se do tunelu vsunou spolu s koncem tyče, aby tyč látku neprodřela) snažte se vsouvat do co nejprostřednějšího otvoru mezi vrstvami skládané látky.
 • Nasuňte do dna matraci nebo složenou deku.
 • Sestavte houpací aparát - jistící lanko provlečte pružinou (u nových typů pružin ho jen navažte do karabin na obou koncích pružiny), cvakněte karabiny do konců pružiny, přivažte lanko do obou karabin a nechte rezervu na prověšení pružiny.
 • Nasoukejte horní látku hacky do větší karabiny.
 • Cvakněte menší karabinu do očka ve stropě (či jiného závěsného zařízení).
 • Vše dobře zkontrolujte!

 

zavěšení hacky

Newsletter
Přihlásit se pro odběr novinek
Informace pro zákazníky
Proč nakupovat u nás?
 • Šijeme v malé dílně v ČR

 • Pozáruční servis našich výrobků

 • Výrobky úspěšně testovány na vlastních dětech

 • Využíváme recyklované obaly

Kde nás najdete

Křenovice 125, Dubné 373 84

Pro vyzvednutí zboží nutná domluva

Logo
Táňa Štechová
8:00 - 18:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz